ING BANK ŚLĄSKI

44 1050 1214 1000 0090 3032 9552

Siedziba UKS "Katowice"

ul. Piastów 22/143

40-868 Katowice

Hala UKS Katowice

ul. Józefowska 40

40-143 Katowice

(HALA MOSiR)

 

MAPA GOOGLE

.

     Klub UKS "KATOWICE" sekcja Gimnastyki Artystycznej istnieje od 27.01.1998 roku i jest najstarszym klubem na Śląsku.

Wychował wiele pokoleń utalentowanych zawodniczek odnoszących sukcesy zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej, reprezentując Katowice oraz Polskę. Jedna z naszych zawodniczek wywalczyła sobie miejsce w SZKOLE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO w Gdyni, gdzie przygotowuje się do reprezentowania Polski na arenie międzynarodowej w zbiorówkach.

Jesteśmy klubem zarejestrowanym w Polskim Związku Gimnastycznym.

    Obecnie szkolimy zawodniczki w wieku od 4 do 16 lat we wszystkich kategoriach wiekowych, począwszy od grupy naborowej po seniorki.

Gimnastyka Artystyczna poprzez wszechstronne ćwiczenia pomaga wyrobić i utrzymać prawidłową postawę, grację w poruszaniu się oraz uzyskać wysoką sprawność fizyczną. Uczy również systematyczności, wzmacnia odporność psychiczną oraz kształtuje upór w dążeniu do celów. Gimnastyka Artystyczna jest dyscypliną, w której na wynik sportowy ma wpływ wiele elementów sprawności. Najważniejszymi z nich są:

- koordynacja

- siła

- gibkość

- wytrzymałość

 

    Trenując Gimnastykę Artystyczną stosuje się ćwiczenia mające na celu rozwijanie jak największej liczby grup mięśniowych, co pozwala na wykonywanie skomplikowanych technicznie elementów gimnastycznych z wykorzystaniem przyborów (skakanka, obręcz, piłka, maczugi, wstążka).

O nas

 

 

Przejdź do strony głównej